Calli Camela

zpět na stránku "O nás"

5. května 2010 se naší Báře (Citela) a Buddymu (Duncan) narodilo 5 štěňátek, jedním z nich byla i Calli-Camela Bien Amis, fenka, kterou jsme se rozhodli si nechat. Kamila, jak jsme jí začali podomácku říkat, se stala třetím členem naší psí smečky a musím říct, že již od samého začátku perfektně zapadla. Buddy s Bárou na ni nemuseli žárlit, protože nepřišla do domu jako tzv. "nový vetřelec", byli na ni zvyklí od malička. Kamilka byla živé štěňátko, ostatně jako každý teriér, miloučké klubíčko, které mělo kolem sebe na každém kroku zodpovědnou mámu Báru a ostražitého tátu Buddyho. Vzhledem k tomu, že byla nejmladší člen, tak byla rozmazlovaná nejen rodiči, ale i námi.

V roce 2012 složila canisterapeutické zkoušky a stala se Buddyho parťákem při návštěvách domovů se seniory a s tělesně postiženými lidmi. Díky temperamentní povaze se naučila mnoho vtipných kousků, jako je tancování a také aportování, zvedne ze země jakýkoliv malý předmět (spadlé brýle, rukavice, klíče,…) a slušně podá pánovi.

Kamila je stejně jako Buddy a Bára náš velký miláček, má ráda lidi, ale i cizí pejsky a vzhledem k tomu, že vyrůstala i s naším kocourkem Vítkem, kamarádí se i s kočkami. Už se stala nedílnou součástí naší rodiny a v létě 2012 porodila krásným 8 štěňátek, takže i pyšnou mámou.